להקת צופי תל אביב
במחזמר מקורי חדש
לא שולט בזה
מאת ירון כפכפי ונועה ברנר

"לא שולט בזה" - הצגת הנוער הטובה ביותר
פסטיבל סתיו תיאטרוני 2007 של עיריית תל-אביב

1st place

"לא שולט בזה" בביצוע להקת צופי תל-אביב:
"עבודה מקצועית ויצירתית שחושפת את יכולותיהם של כל יוצריה ומבצעיה. חבורה גדולה של בני נוער מוכשרים שמסבים הנאה מרובה לקהל צעיר ובוגר כאחד."

מנימוקי השופטים

 

>> לעמוד הראשי

האם המטרה מקדשת את כל האמצעים?
שחקן חדש שמצטרף אל להקת הצופים משנה בין לילה את פניה של הלהקה. חמוש בכישרון וקסם אישי הוא יוצא לדרך נחוש להפוך לכוכב ולהגשים את ייעודו. ההצלחה המהירה מפתה אותו לסלק בכל אמצעי כל מי שעומד בדרכו.

מול האגוצנטריות חסרת הפשרות של הכוכב החדש ניצב כוכב הלהקה הוותיק שדאגתו האלטרואיסטית לחבריו הופכת אותו ל"קדוש מעונה". שניהם מתחרים על אהבת הקהל ובעיקר על אהבתה של כוכבת הלהקה...

>> יוצרי המחזמר
>> משתתפי המחזמר
>> תמונות מתוך המחזמר
>> שירים מתוך המחזמר

>> אל לוח ההופעות

 

 

הרקע למחזמר "לא שולט בזה"

לכולנו יש שאיפות בחיים, לכולנו מטרות וחלומות שנרצה להגשים...
אנו יודעים מה המכשולים ומה צריך לעשות כדי להתגבר עליהם...
אך האם יש גבול? האם המטרה מקדשת את כל האמצעים?

כאשר משתלטת עלינו התחושה שהדרך לא חשובה אלא רק התוצאה, אנו משחררים את עצמנו מאחריות למעשים שלנו, ומכאן ועד לאיבוד שליטה – הדרך קצרה...
המחזמר "לא שולט בזה" מספר על דרך משל את סיפורם של שחקנים השואפים למצוינות בכל מחיר.


סיפור זה שעוסק בשחקנים ובתיאטרון, סחף אותנו, היוצרים אל זיכרונותינו האישיים, ולמרות ההקצנה אפשר לומר שמדובר באירועים אמיתיים. בהפקה זו אנו מגישים לכם בהתרגשות מחווה של הוקרה ללהיטי מחזות הזמר שהיו לנו השראה מאז שהיינו ילדים.
 

 
 

דבר הנהגת צופי תל-אביב

 

בתקופה בה מערכת החינוך במדינת ישראל נמצאת במשבר ושאלות רבות נשאלות על זכות הקיום של כל גוף חינוכי.  בתקופה בה עולמם של בני הנוער מוקף פיתויים וריגושים, בתקופה בה "הזכות לכבוד והחובה לכבד" הם בגדר שאלה, ועולם הערכים של כל נער ונערה מצוי בבלבול. בתקופה בה  תנועות הנוער אינן דבר המובן מאליו.

דווקא היום בוחרים 8,500 בני נוער בעיר תל אביב – יפו להיות חלק ממשפחת הצופים של הנהגת ת"א-יפו. לקחת אחריות חברתית ולהוביל מנהיגות צעירה בעיר, לקיים פעילות התנדבותית בקהילה לזהות צרכים ייחודיים ולענות עליהם, לפעול כקבוצה ערכית מגובשת  ולצאת יחד לטיולים ומחנות.

להקת צופי ת"א מציגה בתכניתה "לא שולט בזה" את הדילמות,  והתמודדויות היומיומיות של הנוער בנושא התחרותיות והמאבק בין האגואיזם לאלטרואיזם וקוראת לכל אחד ואחד מאיתנו לא לפחד, לקחת אחריות,

לעשות את ההחלטות הנכונות.לחשוב ולזכור בסופו של דבר שה"כדור" בידיים שלנו  ורק ככה נצליח ליצור עתיד טוב יותר.

"חזק ואמץ"
צוות הנהגת צופי ת"א יפו