להקת צופי תל אביב
במחזמר משיריו של שלום חנוך
ילדים של החיים
מאת ירון כפכפי ונועה ברנר

מה חזק ממה?
הפיתוי או האחריות האישית?
הסכנה או הציות לחוקים?
הרצון למצוא חן בעיני החבר'ה או הנאמנות לצו המצפון?
כמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת כדי להיות אהודים ומקובלים בחברה, והאם באמת אנחנו מוכנים לשלם את המחיר?

>> יוצרי המחזמר
>> משתתפי המחזמר
>> תמונות מתוך המחזמר
>> שירים מתוך המחזמר

>> לעמוד הראשי

 

 

על המחזמר

 

המחזמר המקורי החדש "ילדים של החיים" מביא חמישה סיפורים שחושפים חלק מהסכנות, ההתמודדויות והפיתויים של בני הנוער בישראל 2005.

מפיקת טלוויזיה שנונה ודורסנית מתארחת במחנה-קיץ ומחפשת כוכב או כוכבת לתוכנית מציאות חדשה שהיא יוצרת. היא מחפשת את האחד שמוכן ללכת עד-הסוף, כזה שחי את החיים בקיצוניות, שאוהב להיות במרכז, שעושה מעשים לא רגילים. חמשת המועמדים הסופיים מספרים לה – כל אחד בתורו – את הסיפור שלו, בתקווה להרשים את המפיקה ולזכות בתפקיד הנכסף.
כל אחד רוצה להיות הכוכב הבא, רק שככל שהזמן עובר המתמודדים מבינים את גודל המחיר שיהיה עליהם לשלם, את עוצמת השעבוד, ואת הויתור על החיים שלהם כמו שהכירו אותם עד כה.
במה הם יבחרו? על מה הם יוותרו? מה גודל ההקרבה שדורש הפיתוי?

 

 

כתבות בעיתון

 

מעריב 21/2/2005

שלום חנוך: המחזמר
בתחילת מרץ יעלה לבמות "ילדים של החיים" שיהיה מבוסס על קלאסיקות של חנוך, בביצוע להקת צופי תל אביב
טל פרי

אחרי "מרי לו" על-פי שיריו של צביקה פיק ו"מיקה שלי" על-פי שיריו של יאיר רוזנבלום ז"ל, מגיע תורו של שלום חנוך לזכות במחזמר המבוסס על מיטב להיטיו. מי שהרים את הכפפה הוא הבמאי כותב-מלחין-מעבד מוזיקלי ירון כפכפי, שהשלים לאחרונה בשיתוף עם נועה ברנר (שותפתו לכתיבת המחזמר "פיטר פן" שעלה בחנוכה האחרון) את כתיבת "ילדים של החיים".

את המחזמר, הכולל ממיטב הקלאסיקות של חנוך, תעלה להקת צופי תל אביב. זה יהיה הפרויקט המשותף השני שלה בבימויו של כפכפי, אחרי "החיים לדוגמה" מהשנה שעברה.

"'מרי לו' לא המציא משהו חדש. הוא לקח נוסחה בידורית שכבר הוכיחה את עצמה בחו"ל בהפקות כמו 'מאמא מיה'", מסביר כפכפי. "רציתי להשתמש ברפרטואר של שלום חנוך קודם כל בגלל שהשירים גאוניים, וגם בגלל שהוא תמיד ייצג סוג של רוח נעורים מהולה במרדנות שמאוד מתאימה ללהקת נוער ובמיוחד לנושא המסוים בו עוסק המחזמר".

- איזה נושא?
"פיתויים. ב'החיים לדוגמה' נתנו לי פריבילגיה לפרוץ את המסגרת הסטנדרטית של מה שזוהה עד אז עם תנועת הצופים ולגעת בבעיות ובנושאים שבאמת מעסיקים את קהל היעד של הלהקה הזו. הפעם נלך עוד יותר רחוק, ולא נהסס לגעת בשאלות של לחץ חברתי, שימוש באלכוהול וכל המהמורות שבני נוער ניצבים בפניהם במעבר מילדות לבגרות".

- ולדמות הנשית הראשית יקראו מיה או אלה?
"דווקא לא. יש לשלום אינספור קלאסיקות ואי אפשר להשתמש בכולן, אז השירים האלו נשארו בחוץ. חוץ מזה, בניגוד ל'החיים לדוגמה', ב'ילדים של החיים' לא נלך על תפקידים ראשיים אלא יותר על אנסמבל קאסט".

- שלום חנוך כבר יודע על הפרויקט?
"כן. הוא עודכן באמצעות מנהלו האישי ואישר את הרעיון, למרות שעדיין לא יצרנו איתו קשר ישירות. הוא כמובן יוזמן לצפות בחזרות או בהופעות מתי שרק ירצה, ולכבוד יהיה לנו אם יהיה מעוניין לגלות מעורבות עמוקה יותר".

- איך הגיבו חברי הלהקה לרעיון?
"בהתלהבות היסטרית. מדהים אותי לראות בחזרות באיזו טבעיות הם מתחברים למילים וללחנים שחלקם נכתבו הרבה לפני שהם נולדו".

"ילדים של החיים" יעלה לבמות בתחילת מרץ.
 

>> לכתבה בעיתון מעריב (nrg)

>> לכתבה בוואלה